Logo Olsztyn Logo WKR fan Logo OSiR
18.07.2019 2309

CITY TRAIL OnTour na Mecie!

W środę, 17 lipca nad olsztyńskim Jeziorem Długim odbył się bieg CITY TRAIL onTour, czyli wakacyjna odsłona największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. 

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odnieśli Wiktor Kujawa z Olsztyna oraz Marta Szenk z Bydgoszczy. W zawodach uczestniczyło 396 dorosłych i 135 dzieci.Impreza była częścią cyklu Olsztyn Biega.

Biegi CITY TRAIL są rozgrywane w Olsztynie od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Zawody są organizowane na urozmaiconej, malowniczej trasie nad Jeziorem Długim. Wczorajsze zawody rozpoczęły się o godz. 17:30 od biegów dla dzieci i młodzieży. Dorośli wystartowali o godz. 19:00, a podsumowanie zawodów oraz dekoracje odbyły się o 20:00. 

Zwycięzca zawodów – Wiktor Kujawa uzyskał czas 16:52. Drugą lokatę zajął Wojciech Kopeć – 17:04, a trzeci byłMaciej Wojciechowski – 17:12.

Najszybsza z pań – Marta Szenk dotarła do mety w czasie19:07. Marta mieszka w Bydgoszczy i regularnie startuje w tamtejszej odsłonie CITY TRAIL – jest triumfatorką ostatniej jesienno-zimowej edycji. – Przyjechałam do Olsztyna sprawdzić trasę, by mieć porównanie z Bydgoszczą i Poznaniem, które znam. Wynik był dla mnie drugorzędną sprawą, więc jestem mile zaskoczona  wygraną. Wiedziałam przed biegiem, że to jedna z trudniejszych tras CITY TRAIL, z kolei nasza bydgoska należy do tych najłatwiejszych i muszę przyznać, że jest dość nudna. Dotychczas tak nie myślałam, ale po tym biegu tak właśnie czuję – mówiła na mecie zwyciężczyni. 

Drugie miejsce wywalczyła Martyna Budziłek – czas 19:22, a trzecie – Julia Pętlicka – 19:41.

Poza Olsztynem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą:Lublin, Warszawa (w których biegi odbyły się w poniedziałek i wtorek), Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 26 lipca.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u. Partnerami imprezy są marki Salomon, Suunto, Sklep Biegacza oraz ALE – Active Life Energy.

fot. Kacper Kirklewski

Następny artykuł

Główny Partner Cyklu

Partner Cyklu

Sponsor

Patron medialny cyklu

Sponsor