Logo Olsztyn Logo WKR fan Logo OSiR
17.09.2019 1710

IV Ukiel Półmaraton za nami!

Wojciech Kopeć z Olsztynka wygrał IV Ukiel Olsztyn Półmaraton broniąc tytułu najszybszego biegacza na tej trasie! W rywalizacji kobiet najszybsza okazała się Rosjanka Elizabeta Pogudo. Najlepszymi olsztynianami zostali: Magdalena Trzeciak i Paweł Najmowicz. To było wielkie święto biegowe, w którym wzięło udział ponad 650 uczestników!

Mnóstwo dzieciaków, osób młodych, starszych i najstarszych, mnóstwo zabawy, ale też poważnej rywalizacji. W takiej scenerii przebiegała rywalizacja podczas IV Ukiel Olsztyn Półmaratonu. Najpierw na wytyczonych trasach w CRS Ukiel biegały dzieciaki i ci, dla których półmaraton to na razie zbyt duże wyzwanie. A było ich ponad 200!!!

Najkrótszy dystans wynosił 150 metrów, najdłuższy 1500 – niezależnie od dystanów emocje były wielkie i bardzo fajne: rodzice, babcie i dziadkowie dopingowali najmłodszych, a ręce same składały się do oklasków.

A potem na linii startu stanęło 449 śmiałków, z Olsztyna i okolic, ale także choćby z Gdyni czy Mińska Mazowieckiego, którzy mieli przed sobą 21 km i 100 metrów. Zastępca prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk życzyła im wszystkim wspaniałej zabawy i dobrej  formy, a najlepszym zwycięstwa. No a potem wystartowali i pobiegli.  Po chwałę, po swój wyśrubowany czas i rekordy. Ale też dla swojej wielkiej satysfakcji i dla radości z biegania. A widok był wspaniały; kolorowy tłum, uśmiechnięte twarze zawodników oraz oklaski i wsparcie kibiców  i znajomych.

Od początku biegu bardzo mocne tempo narzucił  Wojciech Kopeć i już na półmetku wyraźnie liderował wyprzedzając o blisko dwie minuty drugiego Daniela Mikielskiego. W rywalizacji kobiet na 10. kilometrze prowadziła Rosjanka Elizabeta Pogudo, która miała ponad minutę przewagi nad ubiegłoroczną triumfatorką, Magdaleną Trzeciak z Olsztyna. I taki układ nie zmienił się już do końca – ostatecznie Kopeć ukończył półmaraton z czasem 1:12.24, a Pogudo 1:24.41.

W klasyfikacji najlepszych olsztynian wśród kobiet triumfowała Magdalena Trzeciak wyprzedzając Lidię Kołomańską i Miłosławę Wasiak, w gronie  mężczyzn najszybszy był Paweł Najmowicz przed Wiktorem Kujawą i Dariuszem Malichem. Najmłodszy uczestnik w biegu Mini Ukiel miał ledwie... 3 latka, najstarsza uczestniczka w biegu głównym… 78!!!

 – Ogromnie się cieszymy z tego, że nasz półmaraton gromadzi na starcie coraz więcej biegaczy reprezentujących  wiele pokoleń – tak podsumowuje IV Ukiel Olsztyn Półmaraton JerzyLitwiński, dyrektor OSiR. – Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję wszystkim, którzy dotarli do mety i biję największe brawa zwycięzcom. Do zobaczenia za rok! - dodaje Litwiński.

Wyniki: link

Tekst: OSiR w Olsztynie

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Główny Partner Cyklu

Partner Cyklu

Sponsor

Patron medialny cyklu

Sponsor