Logo Olsztyn Logo WKR fan Logo OSiR
12.02.2019 1164

Zawody CITY TRAIL – największy cykl biegów przełajowych w Polsce!

Zawody pod szyldem CITY TRAIL odbywają się w Olsztynie od 2012 roku. Od początku trasa prowadziła ścieżkami nad Jeziorem Długim i liczyła 5 km. To właśnie dystans jest jednym z elementów, które łączą wszystkie lokalizacje CITY TRAIL, a jest ich dziesięć. Poza Olsztynem w CITY TRAIL biorą udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W każdej z lokalizacji w trakcie jesienno-zimowych miesięcy (wrzesień-marzec) rozgrywanych jest po sześć biegów. Zakończenie cyklu to siódma impreza w charakterze uroczystej gali, która jest okazją do wręczenia pamiątkowych medali, dla wszystkich którzy wystartują w co najmniej czterech biegach oraz nagród dla najszybszych zawodników.

Pomysł na CITY TRAIL narodził się w 2009 roku w Poznaniu. Pierwsze zawody – wtedy jeszcze lokalne – odbyły się 9 stycznia 2010 pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Twórcami imprezy są Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski.

W skali ogólnopolskiej w poprzedniej edycji (2017/2018) biegi przyciągnęły blisko 13 000 osób, w tym niemal 10 000 dorosłych i ponad 3000 dzieci. Rekord frekwencji w pojedynczym biegu w Olsztynie to 438 dorosłych. Największe zawody dla dzieci przyciągnęły 155 młodych sportowców. 

Cieszymy się, że zawody z cyklu CITY TRAIL dołączyły do Olsztyn Biega! Informacje o marcowym biegu CITY TRAIL i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Główny Partner Cyklu

Partner Cyklu

Sponsor

Patron medialny cyklu

Sponsor